Gerinctréning
A gerinc a test „árbóca”. Amellett, hogy stabilitást ad, ahhoz, hogy a testünk bármely irányú elmozdulása létrejöhessen, elengedhetetlen a mobilitása is. A gerinctréning gyakorlatai e két egyaránt fontos funkció javítását célozzák. Alkalmazásával kivédhetjük az irodai ülőmunka gerincre gyakorolt káros hatásait, kompenzálhatjuk a mozgásszegény életmódot, valamint a már meglévő gerincpanaszok is mérsékelhetők, megszüntethetők általa. A tréning hatására nő a testtudatosság, illetve javul a testtartás, hiszen specifikusan dolgozunk a helyes testtartásért felelős izmokkal.
Segít a gerinc épségének fenntartásában, a gerincfájdalmak kezelésében, illetve fontos megelőző szerepe van.
A rendszeresen erősített hát- és hasizmok mintegy természetes fűzőként veszik körül a gerincet, védik a csigolyákat a külső erőkkel szemben, csökkentve pl. a törések, porckorong sérv kialakulásának esélyét. Az órán végzett gyakorlatok átmozgatják a teljes gerincet, megerősítik a felszíni és mély hátizmokat, hasizmokat, javítják a tartást, megszüntetik a fájdalmakat.
Első találkozás alkalmával állapotfelmérést végzünk mely tartalmaz tartáselemzést, a gerinc mozgásterjedelmének vizsgálatát, funkcionális és izomerő teszteket. Ezek után meghatározzuk a célokat, és megtervezzük a közös munkát. A tréningben, megfelelő bemelegítés és légzés után a gerinc mozgatásában résztvevő izmok szelektív és komplex erősítése, funkcionális gyakorlatok, core erősítés, proprioceptív feladatok következnek, a levezetésben nyújtás, lazítás történik.
Gerinctréning
Gyakran Ismételt Kérdések
Milyen eredményre számíthatunk?
A komplex ízületkímélő tréning által karban tarthatjuk gerincünket. Megszüntethetők a már meglévő gerincpanaszaink, kivédhetők a mozgásszegény életmód káros hatásai. Kialakítható a helyes testtartás és légzéstechnika a mindennapokban. Folyamatos kihívással nézhetünk szembe, hiszen a feladatok nehézsége mindig az aktuális állapotunkhoz igazított. Javul a testtudat. Sportolóként pedig teljesítményjavulást várhatunk.
Milyen eszközökkel dolgozunk?
A tréning során változatos eszköztárral dolgozunk. Gumiszalag, labdák, instabil felszínek, felfüggesztéses eszközök.
Hogyan épül fel egy alkalom?
A tréningben, megfelelő bemelegítés és légzés után a gerinc mozgatásában résztvevő izmok szelektív és komplex erősítése, funkcionális gyakorlatok, core erősítés, proprioceptív feladatok következnek, a levezetésben nyújtás, lazítás történik.
Mi történik az első találkozás alkalmával?
Első találkozás alkalmával állapotfelmérést végzünk mely tartalmaz tartáselemzést, a gerinc mozgásterjedelmének vizsgálatát, funkcionális és izomerő teszteket. Ezek után meghatározzuk a célokat, és megtervezzük a közös munkát.