Címke: ülőmunka

Fájdalommentes élet manuálterápiával
A mindennapi élet kihívásai, a stressz és az ülőmunka is olyan tényezők, amelyek negatívan befolyásolják életünket. Ha te is gyakran érzel fájdalmat valamelyik testrészeden, érdemes megfontolni a manuálterápia kipróbálását. De mi is az a manuálterápia és miért lehet ez a megoldás a problémádra? Mi az a manuálterápia? Egy olyan hatékony terápiás eljárás, amely kézzel végzett technikákkal kezeli a mozgásszervi problémákat. A terapeuták speciális fogásokkal dolgoznak a test különböző pontjain…
Mit csinálj, amikor VÁLLalhatatlan a fájdalom?
A vállfájdalom az egyik leggyakoribb mozgásszervi panasz, amely számos ember életét megnehezítheti. Fiatalokat, időseket, aktív vagy ülő életmódot folytatókat - a vállfájdalom bárkit érinthet. Ha vállízületről beszélünk, akkor elsősorban a lapocka és a felkarcsont kapcsolódására gondolunk. A vállfájdalom általános probléma, a derékproblémák után a leggyakoribb ok, amivel fizioterapeutához fordulnak a betegek. A vállfájdalom korlátozza a mindennapi tevékenységeket, a munkavégzést és akár az al…
Pontosan miért fáj a hátad és mi a megoldás rá?
Biztos neked is ismerős a vállakon, felső háti szakaszon és a lapockánál jelentkező fájdalom. Valójában ez a legtöbb esetben megelőzhető, kezelhető néhány egyszerű lépéssel és életmódbeli változtatással. A hátfájás kialakulásában a mozgásszegény életmód, az egész napos ülőmunka és a hanyag tartás is szerepet játszik. Ez nem csak komoly hát problémákat, hanem más mozgásszervi gondokat is okoz hosszú távon. A hátfájás okai és kezelése: Hanyag tartás A hanyag tartás fájdalmakat oko…
A derékfájás okai és kezelése – teszttel
Gyenge farizom - fájdalmas derék Szinte minden kisbaba képes a szájába venni a lábát: ez azt jelenti, hogy túlzott csípőmobilitással születünk. Felnőttekről ezt már kevésbé tudjuk elképzelni, mert az évek során elveszítjük csípőízületünk mozgástartományát. Vladimir Janda elmélete szerint a hátul elhelyezkedő izmok megnyúlnak és gyengévé válnak, az elől levők pedig megrövidülnek. A csípő esetében a farizom veszít tónusából és inaktívvá válik (ténylegesen nem válik inaktívvá, csak veszít kap…
Miért kezdd (újra) a sportolást az FMS szűréssel?
Munkám során mindig is zavart, ha egy tőlem fájdalommentesen elköszönő páciens bizonyos időn belül hasonló fájdalmakkal visszatért. Sokszor arra a következtetésre jutottam, hogy hiába szüntettük meg a kiváltó okot, ha ugyanabba a mozgásszegény életmódba tér vissza, akkor csak idő kérdése, hogy újra kialakuljon a probléma. Erre jött létre az FMS szűrés. Fájdalom megszűnése után új mozgásprogramba kezdeni nem egyszerű, de ha javasolhatok valamit, akkor az első lépés egy Funkcionális Mozgásminta…
Mobility Challenge
A 28 napos mobilitási kihívással erősödsz, rugalmasabb leszel és enyhülnek az ízületi fájdalmak is A testünk mozgásra lett teremtve. Minden nap mozgatni kell, hogy megfelelően és sokáig jól működjön. Ez nem azt jelenti, hogy minden nap nehéz súlyokat kell emelgetni, vagy ebéd helyett kilométereket kellene lefutni. A mennyiség helyett inkább  a minőségre koncentrálj - ebben segít a 28 napos kihívás. Mobilizálj! A mobilitás többről szól, mint az edzés előtti vagy utáni 3 percnyi nyújtásró…
Miért fontos a mobilitás?
Ez kell ahhoz, hogy mozogni tudj A magyarországi felnőtt lakosságnak csak 8%-a végez rendszeres testmozgást. Azt a képességünket, amit nem használunk az idők során, elveszítjük. Így van ez a mozgással is. Egy példán keresztül szemléltetve – míg a gyermekek órákat tudnak guggolni legózás közben, a felnőtt lakosság kis része tud szabályos guggolást végrehajtani és még kisebb részének pihentető ez a helyzet. Mozgásunk egy összetett rendszer, az ízületek, izmok munkájának összjátéka, amiben minde…
Így indítsd az őszt fitten és lazán: mozgásszervi állapotfelméréssel
Mutatjuk mit tehetsz azért, hogy az irodába és/vagy a sporthoz való visszatérés gördülékenyen menjen. Az állapotfelmérés egy alapszintű mérés, amely  1)    általános mozgásszervi egészséged nyomon követésére,  2)    a fejlődésedre a sportban 3)    és jövőbeni rehabilitációs céljaidra is felhasználható. A felmérés során a gyógytornász meghatározott tesztek segítségével megvizsgál, hogy információt kapjon és teljes képet alkosso…
Edd magad maximális teljesítményre
- avagy mi fán terem a dietetikai tanácsadás? A sport és a táplálkozás olyanok, akár a borsó meg a héja – elválaszthatatlan kötelék fűzi őket össze az egészség égisze alatt. Sportolóként (akár élsportról vagy hobbisportról beszélünk) a célok kitűzése és a folyamatos teljesítménynövelés a fejlődés kulcsa. Fizioterápia központunkat éppen ebből a célból hoztuk létre: kezdetben azért, hogy a helyes mozgásminták elsajátításával sérülésmentesen sportolj és fejlődj, illetve gyógytorna segítségével m…
Sportolóként ezért ne hagyd ki a mozgásszervi állapotfelmérést
Az irodai munkát végzők körében egyre gyakoribbak a mozgásszervi megbetegedések. A hosszan tartó ülés, a számítógépes munka, a statikus testtartás és a rossz környezeti feltételek gyakran vezetnek mozgásszervi problémákhoz, mint például a hát- és derékfájás. Ugyanakkor az élsport, vagy a túlzásba vitt edzés is okozhat olyan gondokat, amivel érdemes gyógytornászhoz fordulni. A sportolók gyakori mozgásszervi panaszai közé tartozik a különböző testrészek fájdalma vagy a sport közben szerzett sér…

NYÍLT NAP
2024. SZEPTEMBER 12-ÉN

Most ingyenes, privát állapotfelmérés keretében bizonyosodhatsz
meg arról, hogy mit tehetsz a szabad, fájdalommentes mozgásért.

Szeptember 12-én szeretettel várunk nyílt napunkon, ahol
gyógytornászaink egy 25 perces találkozón felmérik állapotod,
szükség esetén meghatározzák a további terápiás javaslataikat, mi
pedig mindezt elküldjük részedre e-mailben.

Ezen a napon 10% kedvezménnyel vásárolhatsz bérletet és
20% kedvezménnyel foglalhatsz egyszeri gyógytorna és
gyógymasszázs időpontot.

 

A nyílt nap ingyenes, de regisztrációhoz kötött.