Ez kell ahhoz, hogy mozogni tudj A magyarországi felnőtt lakosságnak csak 8%-a végez rendszeres testmozgást. Azt a képességünket, amit nem használunk az idők során, elveszítjük. Így van ez a mozgással is. Egy példán keresztül szemléltetve – míg a gyermekek órákat tudnak guggolni legózás közben, a felnőtt lakosság kis része tud szabályos guggolást végrehajtani és még kisebb részének pihentető ez a…
Mutatjuk mit tehetsz azért, hogy az irodába és/vagy a sporthoz való visszatérés gördülékenyen menjen. Az állapotfelmérés egy alapszintű mérés, amely 1) általános mozgásszervi egészséged nyomon követésére, 2) a fejlődésedre a sportban 3) és jövőbeni rehabilitációs céljaidra is felhasználható. A felmérés során a gyógytornász meghatározott tesztek segítségével megvizsgál, hogy információt kapjon és teljes képet alkosson fizikai állapotodról és a mozgásodról. Az…
A sport és a táplálkozás olyanok, akár a borsó meg a héja – elválaszthatatlan kötelék fűzi őket össze az egészség égisze alatt. Sportolóként (akár élsportról vagy hobbisportról beszélünk) a célok kitűzése és a folyamatos teljesítménynövelés a fejlődés kulcsa
Az irodai munkát végzők körében egyre gyakoribbak a mozgásszervi megbetegedések. A hosszan tartó ülés, a számítógépes munka, a statikus testtartás és a rossz környezeti feltételek gyakran vezetnek mozgásszervi problémákhoz, mint például a hát- és derékfájás. Ugyanakkor az élsport, vagy a túlzásba vitt edzés is okozhat olyan gondokat, amivel érdemes gyógytornászhoz fordulni. A sportolók gyakori mozgásszervi panaszai közé tartozik a különböző…
A jó testtartás nagyon fontos és sokkal többről szól, mint hogy kívülről az látszik, egyenesen állsz. A helyes testtartás hozzájárul tested erejéhez, rugalmasságához és egyensúlyához. Emellett a helyes testtartás csökkenti az izmokra és szalagokra nehezedő terhelést, amivel kisebb lesz az esélyed az esetleges sérülésekre.
Ülés közben az izmoknak egy fix pozícióban kell tartaniuk a törzset, a nyakat és a vállakat. Egy ilyen rögzített pozitúra összenyomja a véredényeket az izmokban, ami csökkenti a vérellátást. Az ülőmunka leginkább a lábad izmaira, a farizomra, a csípődre és hátadra van káros hatással – a túl sok ülés merevvé teszi a csípő ízületed és gyengíti a farizmodat. Az aktivitás…
Sokat hallunk az ülőmunka káros hatásairól, arról, hogy az ülés az új dohányzás, mégis legtöbben a számítógép vagy az okostelefonunk felett görnyedünk hosszú órákon át, nap mint nap. Dulavics Diána gyógytornászunkkal beszélgettünk arról, hogy mely testrészekre hogyan hat a sokáig egyhelyben ülés és mit tehetünk ellene. Csípő Hosszas ülés hatására többek között a csípő hajlító izmai jelentősen zsugorodnak és az…