Címke: sport

5+1 tévhit a sporttáplálkozásról
Ha sportolásról van szó különösen fontos figyelni arra, hogy milyen ételeket, italokat fogyasztasz és hogyan. Mivel minden szervezet más, egy sportolónak kiemelten fontos, hogy dietetikussal konzultáljon. Egy profi szakember segít személyre szabottan megtervezni az étrendet, figyelembe véve az egyéni célokat, az aktivitási szintet és a speciális táplálkozási igényeket. Amint elkezdesz figyelni a táplálkozásra, záporoznak a közösségi média bejegyzések rád és sokszor a táplálkozási tanácsok…
Hatékony és egészséges sportolás sportteljesítmény méréssel
A komolyabb szabadidősportban és az élsportban elengedhetetlen a folyamatos fejlődés, a jobb teljesítményre törekvés, miközben kiemelten fontos a megfelelő rehabilitáció és a sérülések megelőzése is. Mit szólnál, ha kiderülne, hogy ezek elérése nem csak hasraütésszerűen történik, hanem a teljesítményed maximalizáláshoz szükséges paraméterek könnyen mérhetők és kimutathatók? Miért van szükség sportteljesítmény mérésre? A megfelelő sportdiagnosztika segít az élsportolóknak és vesenyeken indu…
Sípcsont fájdalom?
Kezdő futó vagy? Akkor jó eséllyel találkoztál már ezzel a problémával. A futó sportolók körében a leggyakoribb sérülések egyike a  lábszár elülső, belső részén jelentkező fájdalom. Nem csak futásnál, hanem minden olyan sportban előfordul, ahol futó és ugró mozgás van - táncosoknál és katonai szolgálatot végzőknél is rendszeresen megjelenő probléma. A szakirodalom medialis tibia stressz szindrómának vagy másnéven shin splint-nek hívja. Mi is az a Shin Splint? Elsősorban a sípcsont …
A térdfájdalom leggyakoribb okai
A térdfájdalom kialakulása multifaktoriális probléma. Az ízületi túrterhelés, a strukturális elváltozások, izomegyensúly felborulása, a szomszédos ízületek funkcióvesztése, a kor, a nem, a folyadékbevitel mind hatással lehetnek a fájdalom kialakulására.  A leggyakrabban előforduló problémák: Futás - Iliotibiális szindróma:  Futók körében a leggyakrabban előforduló térdprobléma. Az iliotibialis szalag egy megvastagodott kötőszövetes lemez ína, ami összeköti a csípőt a térddel. …
Elég mobilis a bokád?
Kutatások szerint a bokaficam a leggyakrabban előforduló mozgásszervi sérülés mind  a sportolók, mind  a szabadidős tevékenységet folytatók körében. Az elszenvedő emberek 80%-ának újra kificamodik a bokája egy éven belül. A sorozatos sérülés és kezelés hiányában sokszor egy év után is fájdalomról, funkcióvesztésről és krónikus instabilitásról számolnak be a páciensek. A funkcióvesztések közé tartozik a mozgástartomány csökkenése, károsodott neuromuszkuláris kontroll, és a megváltozott funkcionál…
Mobility Challenge
A 28 napos mobilitási kihívással erősödsz, rugalmasabb leszel és enyhülnek az ízületi fájdalmak is A testünk mozgásra lett teremtve. Minden nap mozgatni kell, hogy megfelelően és sokáig jól működjön. Ez nem azt jelenti, hogy minden nap nehéz súlyokat kell emelgetni, vagy ebéd helyett kilométereket kellene lefutni. A mennyiség helyett inkább  a minőségre koncentrálj - ebben segít a 28 napos kihívás. Mobilizálj! A mobilitás többről szól, mint az edzés előtti vagy utáni 3 percnyi nyújtásró…
Miért fontos a mobilitás?
Ez kell ahhoz, hogy mozogni tudj A magyarországi felnőtt lakosságnak csak 8%-a végez rendszeres testmozgást. Azt a képességünket, amit nem használunk az idők során, elveszítjük. Így van ez a mozgással is. Egy példán keresztül szemléltetve – míg a gyermekek órákat tudnak guggolni legózás közben, a felnőtt lakosság kis része tud szabályos guggolást végrehajtani és még kisebb részének pihentető ez a helyzet. Mozgásunk egy összetett rendszer, az ízületek, izmok munkájának összjátéka, amiben minde…
Te jobban mozogsz, mint egy NFL játékos? – Teszteld magad! 
Funkcionális Mozgásminta Szűrés a sportban és a mindennapokban A profi amerikai foci ligából a Margit körútra – honnan ered az FMS? A Gray Cook és Lee Burton által 1997-ben bemutatott Functional Movement Screen (FMS) nemzetközileg elfogadott eszköz a sportolók alapvető mozgásmintáinak szűrésére. Az alapítók célja egy olyan gyors és hatékony rendszert létrehozása volt, amely lehetővé teszi, hogy kiszűrjék a sportoló mozgásának határait, nem megfelelő szabályozásait és az aránytalanságokat, …
A fejlődésed titka – a megfelelő mozgásminta
Az emberi test mozgásának hét elsődleges mintája a járás, guggolás, kitörés, (törzs)csavarás, húzás, tolás és hajlítás.  A gyaloglás, kocogás vagy sprint alapja a járás, amely a tested előrehaladásához lengő, húzó és csavaró mozdulatokat is igényel. Guggolás közben mindkét lábad a földön helyezkedik el, majd a térdeid hajlításával leereszkedik a tested. Az emberi test által végezhető legösszetettebb mozgásnak tartják a guggolást. Az egylábas kitörés gyakorlatnál az egyik lábaddal e…
Edd magad maximális teljesítményre
- avagy mi fán terem a dietetikai tanácsadás? A sport és a táplálkozás olyanok, akár a borsó meg a héja – elválaszthatatlan kötelék fűzi őket össze az egészség égisze alatt. Sportolóként (akár élsportról vagy hobbisportról beszélünk) a célok kitűzése és a folyamatos teljesítménynövelés a fejlődés kulcsa. Fizioterápia központunkat éppen ebből a célból hoztuk létre: kezdetben azért, hogy a helyes mozgásminták elsajátításával sérülésmentesen sportolj és fejlődj, illetve gyógytorna segítségével m…

NYÍLT NAP
2024. NO­VEM­BER 21-ÉN

Most ingyenes, privát állapotfelmérés keretében bizonyosodhatsz
meg arról, hogy mit tehetsz a szabad, fájdalommentes mozgásért.

November 21-én szeretettel várunk nyílt napunkon, ahol
gyógytornászaink egy 25 perces találkozón felmérik állapotod,
szükség esetén meghatározzák a további terápiás javaslataikat, mi
pedig mindezt elküldjük részedre e-mailben.

Ezen a napon 10% kedvezménnyel vásárolhatsz bérletet és
20% kedvezménnyel foglalhatsz egyszeri gyógytorna és
gyógymasszázs időpontot.

A nyílt nap ingyenes, de regisztrációhoz kötött.