Gyakran fáj valamid? Nemrég lesérültél sportolás közben? Vagy talán úgy érzed, hogy nem tudod kihasználni a benned rejlő erőt? Ha bármelyik igaz rád, akkor a fizioterápia lehet a megoldás számodra, hogy teljes életet élhess.
A gyógytorna a régebbi hiedelmekkel ellentétben nem csak a sérülésből, műtétből felépülőkön segít és egyáltalán nem a könnyített pálya.
A fizioterápia kezelések széles skáláját foglalja magában, amelyek célja a fájdalom csökkentése és az életminőség javítása. Emellett segítenek a mobilitás és a motoros funkciók javításában, hogy mozgásod a lehető legjobb legyen, amivel megelőzheted a mozgásszervi problémákat.
A személyre szabott mozgásterv segít visszanyerni a meggyengült izmok erejét, növeli a feszes izmok és merev ízületek rugalmasságát, ami segít megelőzni a fájdalmak kialakulását is.
A gyógytorna előnyei, hogy teljes gőzzel működj
A fizioterápia természetes módszerekkel, az egész test működését tekintve kezeli a fájdalmakat, mint a nyakfájás, hátfájás, vállmerevség vagy a csípőfájdalom. Akár krónikus derékfájás gyötör, akár nemrégiben szenvedtél bokasérülést sportolás közben, a gyógytorna több különböző szempontból segít neked egészségesnek maradni. Lássuk melyek ezek:
1. Fájdalomcsillapítás gyógytornával
A kezelések során olyan technikákat alkalmazunk, amik segítenek enyhíteni a sérülésekből eredő- és a krónikus fájdalmat. A fizioterapeuta alaposan felméri a tested, hogy megállapítsa, hol van fennakadás. Ezután konkrét kezeléssel segít a panaszodon és javaslatot ad, hogyan tudod azt kezelni a jövőben.
2. Sérüléskezelés és megelőzés
Funkcionális mozgásminta szűréssel azonosíthatók azok a gyenge pontok a tested területén, amelyek esetleg megakadályoznak a tökéletes mozgásban. Ezek javítására a szakember stratégiát dolgoz ki számodra, amik a sérülések megelőzésében is segítenek. A fizioterápiás kezelések segítenek a gyengébb izmok erősítésében, a feszes izmok nyújtásában és a gyógyulási folyamat felgyorsításában. Olyan technikákat is megtanulsz, amelyekkel megelőzheted a jövőbeni sérüléseket, hogy biztonságosan mozogj a pályán vagy a munkahelyeden.
3. A mobilitás javítása
Gyógytorna során olyan gyakorlatokat és nyújtásokat alkalmazunk, amik javítják a testrészeid mozgásterjedelmét és rugalmasságát. Mindez segít a hatékonyabb mozgásban és a sérülésveszély csökkentésében.
4. Teljesítményfokozás fizioterápiával
Néhány hetes vagy hónapos kezelés után észrevehető a teljesítmény javulása edzések során és az élet más területén – úgy a munkahelyen is. Hiszen, ha kevesebb fájdalommal küzdesz, vagy ha kevésbé kell aggódnod a sérülések miatt, könnyebb a legjobb formádat hozni és minőségi munkát végezni.
5. Sportolói felkészülés gyógytornával
Sportolóként rendkívül hasznos, ha a szezonon kívüli időszakban felkeresel egy gyógytornászt, aki segít felkészülni a versenyre, biztosítva, hogy a lehető legerősebb, legmozgékonyabb és legkiegyensúlyozottabb legyél. A személyre szabott mozgásterv tartalmazhat nyújtást, speciális mozgásokat és olyan gyakorlatokat, amikkel javítani tudod fizikai állapotod, meg tudod előzni a sérüléseket és kibontakoztathatod csúcsteljesítményedet.
6. Fizikai erő fokozása és biztonságos mozgás
Sérülés bárkivel előfordulhat, nem csak sportolókkal. A rendszeres fizioterápia segíthet abban, hogy erősebb és mozgékonyabb légy. Ezek a motorikus fejlesztések pedig csökkentik a sérülések kockázatát és segítenek biztonságosan mozogni otthon, a szabadban vagy az edzőteremben.
7. Életminőség javítása
Egy gyógytornász szakember segíthet abban is, hogy a legjobb, legaktívabb életet élhesd. Állapotfelmérés során alaposan megvizsgál és személyre szabott ajánlásokat tesz, hogyan javítsd az életminőséged és szabadon, fájdalommentesen élhesd a mindennapjaid.
8. A test ellazítása
A fizioterápia segít ellazulni és regenerálódni a fizikai aktivitás után. Masszázzsal és nyújtási technikák segítségével csökkenthető az izomfeszültség és javítható a vérkeringés. A Kinesio tape és a köpöly terápia alkalmazása segít felszabadítani a letapadt izmokat, miután jobban tudsz pihenni is, mindezek pedig segítenek gyorsabban felépülni.
Amennyiben a fenti pontok bármelyikében szeretnél segítséget kapni, fordulj bizalommal gyógytornászainkhoz.