5 érv a gyógytorna mellett

  • Blog

Te is úgy gondolod, hogy a gyógytorna csak mozgásszervi megbetegedések, sérülések vagy balesetek esetén alkalmazható? A gyógytorna nagyon sok jótékony hatással bír, ezért mindenkinek ajánlott egészségi állapottól függően. Összeszedtük, hogy miért érdemes a gyógytornát választani akkor is, ha épp nem fáj sehol.

1. Megelőzi a betegségeket

A gyógyító torna nemcsak a mozgásszervi problémákban segít, hanem ortopédiai, reumatológiai megbetegedéseket is megelőzhetsz vele, de neurológiai, belgyógyászati vagy traumatológiai problémák kezelésében is hasznos és javíthat a betegség állapotán.

Ahogy minden mozgás, a gyógytorna különösen elősegíti a szervezet természetes gyógyító erejét. A mozgás serkenti azokat a sejteket, amelyek képesek az immunrendszer támogatására, és így sokkal könnyebben fel tudják venni a harcot a szervezetünket érő negatív behatásokkal.

2. Segíti az emésztést

A rendszeres testmozgás, ahogy stimulálja a hasizmokat, növeli a bélmozgást, segíti az emésztést és megelőzi az ilyen jellegű problémák kialakulását. A mozgás csökkenti a stresszt, amely enyhíti az emésztési panaszokat, valamint segíti a tápanyagok hatékonyabb felszívódását is. A fizikai aktivitás továbbá serkenti a véráramlást az erekben, ami az emésztőrendszeri izmokat is mozgásban tartja elősegítve az étel gyorsabb feldolgozását.

3. Kikapcsol

A gyógytorna a pszichés zavarok tüneteit is enyhítheti, ahogy elűzi a negatív gondolatokat. Segíti a lazítást, jó hatással van a mentális egészségre. A relaxációs gyakorlatok segítségével megtanulsz ellazulni, kikapcsolni. A mozgás nemcsak karbantartja a tested, hanem az endorfintermelődés jóvoltából fájdalomcsillapító hatással is bír, illetve javítja a közérzetet. Az alacsonyabb intenzitású gyakorlatok végzése során is jelentős mennyiségű endorfin szabadul fel a szervezetben, amitől jobban érzed magad.

4. Formája a testet

A gyógytorna is mozgás – ami egyértelműen hat a test fizikai megjelenésére. Az izmok megdolgoztatása és erősítése javít a külső formán, csökkenti a testzsírszázalékot és pozitív hatása van a szövetek rugalmasságának megtartásában, így feszesíti a tested. A gyógytornának fontos szerepe van a tartásjavításban, ami önmagában jobb test kompozíciót eredményez.

5. Javítja a közérzetet

A rendszeres mozgás megóv a stressz káros hatásaitól, serkenti az immunrendszer működését, javítja a kedélyállapotod és jótékony hatással van lelki egészségedre. A gyógyító tornagyakorlatok közvetlenül hatnak a fájdalmas területre, amivel az újra megerősödik, visszanyeri eredeti funkcióját, így javítja az életmódot. A tornagyakorlatokkal nem csak krónikus problémáidat és fájdalmaidat enyhítheted. A gyógytorna mozgásigényed jelentős részét is kielégíti, amivel sokkal egészségesebbé és kiegyensúlyozottabbá válhatsz.

Ajánlott cikkek