Ez kell ahhoz, hogy mozogni tudj A magyarországi felnőtt lakosságnak csak 8%-a végez rendszeres testmozgást. Azt a képességünket, amit nem használunk az idők során, elveszítjük. Így van ez a mozgással is. Egy példán keresztül szemléltetve – míg a gyermekek órákat tudnak guggolni legózás közben, a felnőtt lakosság kis része tud szabályos guggolást végrehajtani és még kisebb részének pihentető ez a…
Funkcionális Mozgásminta Szűrés a sportban és a mindennapokban A profi amerikai foci ligából a Margit körútra – honnan ered az FMS? A Gray Cook és Lee Burton által 1997-ben bemutatott Functional Movement Screen (FMS) nemzetközileg elfogadott eszköz a sportolók alapvető mozgásmintáinak szűrésére. Az alapítók célja egy olyan gyors és hatékony rendszert létrehozása volt, amely lehetővé teszi, hogy kiszűrjék a sportoló…
Az emberi test mozgásának hét elsődleges mintája a járás, guggolás, kitörés, (törzs)csavarás, húzás, tolás és hajlítás. A gyaloglás, kocogás vagy sprint alapja a járás, amely a tested előrehaladásához lengő, húzó és csavaró mozdulatokat is igényel. Guggolás közben mindkét lábad a földön helyezkedik el, majd a térdeid hajlításával leereszkedik a tested. Az emberi test által végezhető legösszetettebb mozgásnak tartják a guggolást.…
A sport és a táplálkozás olyanok, akár a borsó meg a héja – elválaszthatatlan kötelék fűzi őket össze az egészség égisze alatt. Sportolóként (akár élsportról vagy hobbisportról beszélünk) a célok kitűzése és a folyamatos teljesítménynövelés a fejlődés kulcsa
Éreztél már fájdalmat mozgás közben? Hobbi futóként rendszeresen bajlódsz makacs sérülésekkel, vagy futás közben gyakran érzel nehezen behatárolható helyen, mélyről jövő fájdalmat? Létezik egy olyan szűrőprogram, amely rávilágít a hibák okára, a gyenge láncszemekre a mozgásodban és elindíthat egy olyan úton, amin megszüntethetők a fájdalmak és növelheted a teljesítményed. Az FMS segítségével: Az FMS előnye, hogy: Honnan ered az FMS?…
Az irodai munkát végzők körében egyre gyakoribbak a mozgásszervi megbetegedések. A hosszan tartó ülés, a számítógépes munka, a statikus testtartás és a rossz környezeti feltételek gyakran vezetnek mozgásszervi problémákhoz, mint például a hát- és derékfájás. Ugyanakkor az élsport, vagy a túlzásba vitt edzés is okozhat olyan gondokat, amivel érdemes gyógytornászhoz fordulni. A sportolók gyakori mozgásszervi panaszai közé tartozik a különböző…
Elérkezett a kirándulások és a túrák évszaka, ezzel óriási boldogságot hozva azok számára, akik ebben az időszakban hosszú sétákkal váltják ki az edzést vagy a sportolás mellett a természetben szeretik a szabadidejüket tölteni. Kétségtelen, hogy szabadban lenni az egyik legjobb kikapcsolódás munka után, főleg mikor a természet kezd aranyba borulni – a szemnek felemelő és a léleknek is melengető ez…
6 tipp, hogy megúszd az edzőtermi sérüléseket Mindannyian tudjuk, hogy a testmozgás jót tesz az egészségünknek, de legalább annyira fontos, hogy hogyan edzünk, mint az, hogy mikor és milyen tevékenységet végzünk. A helyes technika elengedhetetlen, hogy elkerüld a sérüléseket. Emellett a megfelelő testtartás és intenzitás hozzájárul a maximális edzés teljesítményhez. Ősszel egyre többen keresik a beltéri edzési lehetőségeket. Te is…
Az első tavaszi napsugarak a melegebb idővel általában a kedvünket is meghozzák a sportoláshoz, vagy éppen pánikba esünk, hogy el kéne kezdeni mozogni és őrült tempóban belekezdünk valamibe, amire a testünk még nincs felkészülve. A rendszeres testmozgás az egyik legjobb dolog, amit az egészségedért tehetsz, azonban ha te is a végletekig mész el a célok elérése érdekében, nagyobb valószínűséggel fullad…