Címke: gyógytorna

Így indítsd az őszt fitten és lazán: mozgásszervi állapotfelméréssel

Mutatjuk mit tehetsz azért, hogy az irodába és/vagy a sporthoz való visszatérés gördülékenyen menjen. Az állapotfelmérés egy alapszintű mérés, amely  1)    általános mozgásszervi egészséged nyomon követésére,  2)    a fejlődésedre a sportban 3)    és jövőbeni rehabilitációs céljaidra is felhasználható. A felmérés során a gyógytornász meghatározott tesztek segítségével megvizsgál, hogy információt kapjon és teljes képet alkosson fizikai állapotodról és a mozgásodról. Az…

Bővebben

A fejlődésed titka – a megfelelő mozgásminta

Az emberi test mozgásának hét elsődleges mintája a járás, guggolás, kitörés, (törzs)csavarás, húzás, tolás és hajlítás.  A gyaloglás, kocogás vagy sprint alapja a járás, amely a tested előrehaladásához lengő, húzó és csavaró mozdulatokat is igényel. Guggolás közben mindkét lábad a földön helyezkedik el, majd a térdeid hajlításával leereszkedik a tested. Az emberi test által végezhető legösszetettebb mozgásnak tartják a guggolást.…

Bővebben

Így segít a fizioterápia a mentális egészségünkön

Ahogy a mondás tartja: “ép testben ép lélek”. Ez a kijelentés akkor is igaz, amikor a fizioterápia és a mentális egészség kapcsolatáról van szó. A gyógytorna olyan egészségügyi szolgáltatás, amelynek célja, hogy segítsen fenntartani, helyreállítani vagy javítani fizikai képességeinket, azonban pozitív hatással van a mentális egészségünkre is. A fizioterápia többek között azáltal javítja a szellemi egészségünket, hogy segít a fájdalom…

Bővebben

Szabadítsd fel a tested! A fizioterápia 8 előnye, ami segít kihozni magadból a maximumot

Gyakran fáj valamid? Nemrég lesérültél sportolás közben? Vagy talán úgy érzed, hogy nem tudod kihasználni a benned rejlő erőt? Ha bármelyik igaz rád, akkor a fizioterápia lehet a megoldás számodra, hogy teljes életet élhess. A gyógytorna a régebbi hiedelmekkel ellentétben nem csak a sérülésből, műtétből felépülőkön segít és egyáltalán nem a könnyített pálya. A fizioterápia kezelések széles skáláját foglalja magában,…

Bővebben

Ebben segít neked a funkcionális mozgásminta szűrés

Éreztél már fájdalmat mozgás közben? Hobbi futóként rendszeresen bajlódsz makacs sérülésekkel, vagy futás közben gyakran érzel nehezen behatárolható helyen, mélyről jövő fájdalmat? Létezik egy olyan szűrőprogram, amely rávilágít a hibák okára, a gyenge láncszemekre a mozgásodban és elindíthat egy olyan úton, amin megszüntethetők a fájdalmak és növelheted a teljesítményed. Az FMS segítségével: Az FMS előnye, hogy: Honnan ered az FMS?…

Bővebben

Sportolóként ezért ne hagyd ki a mozgásszervi állapotfelmérést

Az irodai munkát végzők körében egyre gyakoribbak a mozgásszervi megbetegedések. A hosszan tartó ülés, a számítógépes munka, a statikus testtartás és a rossz környezeti feltételek gyakran vezetnek mozgásszervi problémákhoz, mint például a hát- és derékfájás. Ugyanakkor az élsport, vagy a túlzásba vitt edzés is okozhat olyan gondokat, amivel érdemes gyógytornászhoz fordulni. A sportolók gyakori mozgásszervi panaszai közé tartozik a különböző…

Bővebben

Amikor tényleg megbénít a feszültség

Stresszt mindenki átél valamilyen formában, de nem mindenki ugyanúgy éli meg. Bár a stresszt leginkább úgy ismerjük, hogy az elme terhe, néha fizikai tünetek által jelzi testünk, hogy az agyunk túl sok stressznek van kitéve. Izomfájdalmak a stressz hatására? Igen, ez valóban lehetséges. A stressz hatására az izmok megfeszülhetnek és ez fájdalomhoz vezethet, gyakorlatilag a test bármely részén. A stressz…

Bővebben

A legújabb trendek az izomsérülések kezelésében

Egy rossz mozdulat bemelegítés nélkül és már meg is van a baj. A diagnózis: combhajlító húzódás, amit magam is meg tudtam állapítani, súlyosságát azonban már kevésbé, mert a fájdalom erőssége megtévesztő volt. Szerencsére nagyszerű gyógytornászok vesznek körül a trehabban, akiktől kaptam segítséget, de amíg nem jutottam el hozzájuk, én is az önsegítés útján indultam el és kutakodni kezdtem. Így lett…

Bővebben

Tanácsok az őszi túrák szerelmeseinek

Elérkezett a kirándulások és a túrák évszaka, ezzel óriási boldogságot hozva azok számára, akik ebben az időszakban hosszú sétákkal váltják ki az edzést vagy a sportolás mellett a természetben szeretik a szabadidejüket tölteni. Kétségtelen, hogy szabadban lenni az egyik legjobb kikapcsolódás munka után, főleg mikor a természet kezd aranyba borulni – a szemnek felemelő és a léleknek is melengető ez…

Bővebben

Így mozogj egészségesen!

6 tipp, hogy megúszd az edzőtermi sérüléseket Mindannyian tudjuk, hogy a testmozgás jót tesz az egészségünknek, de legalább annyira fontos, hogy hogyan edzünk, mint az, hogy mikor és milyen tevékenységet végzünk. A helyes technika elengedhetetlen, hogy elkerüld a sérüléseket. Emellett a megfelelő testtartás és intenzitás hozzájárul a maximális edzés teljesítményhez. Ősszel egyre többen keresik a beltéri edzési lehetőségeket. Te is…

Bővebben